Resume / CV and Cover Letter Wizard
(kreator dokumentów rekrutacyjnych w jęz. angielskim)

Kolejna aplikacja online do tworzenia CV i listów motywacyjnych, w tym przypadku dokumentów w języku angielskim (Resume i cover letter). Aplikacja pozwala nam za darmo (bez rejestracji) w sposób szybki i zrozumiały dla każdego wygenerować dokumenty w jednym stylu Resume i Cover Letter na anglojęzyczny rynek pracy m.in. Anglia (plus całą UK), Kanada, USA, Australia. Dokumenty pobieramy na dysk komputera w formacie PDF. Do wyboru klasyczne bardzo czytelne dokumenty to wszystko w połączeniu z bardzo praktyczną kolorystyka dokumentów (kolory: szary, błękit i granat).


Próbka możliwości kreatora CV po angielsku (www.coolfreecv.com), wygenerowane dolumenty do formatu PDF, patrz rysunek poniżej:

CV and Cover letter in english

Chociaż twórcy aplikacji nie rekomendują zamieszczania zdjęć w takich krajak m.in. jak Wielka Brytania Stany Zjednoczone i Kanada(dodania naszej fotografii do CV) jednak jest taka możliwość.


Ciekawostka / Dodatkowa Informacja: Dlaczego nie zamieszczamy fotografii w CV skierowanym do pracodawcy w UK, USA, Australia? Ponieważ w powyższych krajach nie ma tam takiego zwyczaju, a jest wręcz brak akceptacji ludzi czynnych zawodowo na tego typu praktykę, pracodawca który wymaga dodania fotografii do dokumentów rekrutacyjnych może być posądzony o dyskryminację czyli o zatrudnianie osób nie ze względu tylko na kompetencje zawodowe ale także w oparciu o wizerunek (tym samym narażony na proces).