Umiejętności w CV - zawody w których jest wymagana znajomość Excela


analiza danych wykres

1. Specjaliści od analizy danych

Pracownicy na tym stanowisku zajmują się przetwarzaniem dużej ilości danych (m.in. przygotowywanie dziennych, tygodniowych i miesięcznych raportów) z wykorzystaniem m.in. Excela, często zintegrowanego z dedykowanym oprogramowaniem służącym do importu i eksportu różnego rodzaju danych (w zależności od profilu firmy, instytucji). Znajomość VBA jest dodatkowym atutem.


2. Sekretarka / asystentka kadry zarządzającej (dyrektor, prezes itd.)

Praktycznie na każdym stanowisku biurowym jest wymagana przynajmniej w stopniu podstawowym umiejętność obsługi programów wspomagających działanie firmy, niewątpliwie Excel do takich programów należy.
Najważniejsze to wiedza o możliwościach programu Excel i umiejętność wykorzystania ich w praktyce. Asystentka / sekretarka powinna mieć opanowane wbudowane funkcje Excela dostępne z poziomu wstążki programu (m.in. formatowanie, sortowanie, wyszukiwanie, edytowanie, tworzenie tabel i wykresów itd.) dodatkowo powinna umieć budować proste formuły.


3. Specjalista do spraw obsługi klienta w banku

Praca konsultanta / specjalisty ds. obsługi klienta banku polega głównie na aktywnej sprzedaży produktów bankowych takich jak lokaty, kredyty. Dopięcie oferty zazwyczaj wiąże się z zaprezentowaniem klientowi banku szacunkowych obliczeń m.in. zysku z lokaty, jak to zrobić poradnik pod tym linkiem - jak obliczyć zysk z lokaty, lub też wyliczenie raty pożyczki, tutaj przykład jak to obliczyć - PMT przykład.


Szukasz informacji jak napisać skuteczne CV?

Sprawdź w których zawodach umiejętność obsługi pakietu MS Office jest dużym atutem. Przykłady wzorów CV na - https://otokariera.pl/cv-wzor.


cv do banku z doświadczeniem i umiejętnościami

4. Księgowa

Oprócz znajomości oprogramowania dedykowanego do księgowości, dobrze jak księgowy / księgowa potrafi w Excelu pisać formuły, budować tabele przestawne, wprowadzać rozwiązania które ułatwiają i przyśpieszają pracę księgowego.


Dodatkowe umiejętności w CV, jak określić w CV poziom znajomość programów np. Office

Poziom znajomości oprogramowania możemy zamieścić w sekcji "Dodatkowe umiejętności" lub stworzyć dodatkową rubrykę w CV "Programy".

Przykład z CV specjalisty ds. analizy danych:

MS Excel - zaawansowany (VBA, budowanie formuł logicznych i matematycznych, operacje na tabelach przestawnych)

Przykład z CV bankiera / specjalisty ds. obsługi klienta:

MS Excel - średnio zaawansowany (formuły finansowe i matematyczne, sortowanie i wyszukiwanie danych)