Automatyczne, hurowe kopiowanie formuły do tysięcy wierszy

Kopiowanie formuły odbywa sie zazwyczaj po przez uchwyt komórki (dolny prawy róg) chwytamy go myszką i przeciągamy m.in. w dół kopiując formułę do wielu wierszy.

kopiuj formułę do komórek poniżej
Rys. 1.

W ten sposób automatyczne kopiowanie formuły sprawdza się w przypadku gdy nie musimy kopiować formuły do setek bądź tysięcy wierszy (chodzi poprostu o wygodę i przyśpieszenie operacji).

Hurtowe kopiowanie formuły

Załóżmy że mamy klika tysięcy rekordów w arkuszu. Zaznaczamy całą kolumnę w której mamy zamiar wprowadzić formułę. Jak zaznaczyć całą kolumnę w naszym zakresie? W ostatniej komórce kolumny na samym dole wprowadzamy jakąś wartość np. 0, tylko po to aby określić obszar zaznaczenia. Następnie klikamy w komórkę na samej górze kolumny i z klawiatury używamy skrótu trzech klawiszy: Ctrl + Shift + ∨ (strzałka w dół), cała kolumna zaznaczona. Kolejno w pasku formuły wprowadzamy naszą formułę, patrz rysunek 2.
Następnie zamiast jednego klawisza Enter klikamy w kombinację Ctrl + Enter. Efekt wszystkie komórki zostały wypełnione wynikiem działania formuły, patrz rysunek 3.

hurtowe kopiowanie formuły tutorial
Rys. 2. Przykład hurtowego kopiowanie formuły.
Rys. 3.

Komentarze


Napisz komentarz:

Podpis:


   =  (Antyspam)